czwartek, 5 lipca 2012

Na budowie

Tak jak wspomniałem w poprzednim wpisie - osobny post ze zdjęciami z samej budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach. 
Miejsce odwiedzam w miarę regularnie by widzieć jak całość nabiera kształtów krok po kroku.
Dzieje się sporo - budynki powoli pną się w górę, dolne partie zabudowań niebawem będą zasypywane. Zaczęła się budowa przedłużenia ulicy Dudy-Gracza. Przy wieży szybu Warszawa pnie się stalowa konstrukcja windy, którą będzie można dostać się na punkt widokowy umiejscowiony na szczycie owej wieży.

Za jakiś czas kolejne zdjęcia, a tymczasem dla porównania niektórych miejsc zapraszam do 2 starszych wpisów, które można znaleźć tutaj  (obecnie część tych zielonych terenów to teren sąsiedniej budowy)  oraz tutaj.


2 komentarze:

  1. Dla mnie to nadal niesamowite, jak takie wielkie obiekty powstają za sprawą człowieka i maszyn, które stworzył. Wszystko wymaga ogromnej wiedzy, aby po prostu się nie zawaliło. To podstawa naszej cywilizacji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tym bardziej, niektóre konstrukcje sprawiają wrażenie jakby powstały w głowie szaleńca, szczególnie plątaniny kilometrów rur i różnych kratownic je oplatających :)

      Usuń