niedziela, 20 marca 2016

Nocny pociąg z piaskiem

Od dawna chciałem trafić na sporadycznie pojawiające się składy piaskowe na szybie Wschodnim kopalni Mysłowice. Kilka lat temu, z tego co słyszałem, bywało ich tam po kilka na dobę, a teraz jeden na pół roku albo i nawet rzadziej.
W ostatni piątek, w końcu był dniem (a w zasadzie już nocą), kiedy miałem okazję przyjechać na miejsce podczas rozładunku. Warto było, wrażenia pierwsza klasa! Teraz czekam na rozładunek za dnia. 

9 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia, bardzo klimatyczne, szkoda że mało opisu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skąd wiedziałeś że akurat w ten dzień przyjedzie ten pociąg? Nasłuchujesz bo mieszkasz blisko czy ktoś dał Ci cynk czy jest inny sposób?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kto dał zezwolenie na robienie zdjęć na terenie zakładu; ) ?

  Szkoda gruby najlepsza w rejonie była :(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te zdjęcia w zasadzie nie są robione na terenie zakładu lecz na przejezdie kolejowym na ulicy Miarki a nastepne z dalsza jak się wysypuje to można czasami wejsć za pociągiem . Lepsze widowisko by bło gdyby ktoś z obsługi dukli zrobiłł by zdjęćia jak piasek się sypie od dołu z dukli podsadzkowej.

   Usuń
  2. Zgadza się - miejsce za płotem byłoby wręcz idealne do takich zdjęć. @Ptd Gns - tak, dla mnie to jedna z 3 najpiękniejszych kopalń jakie mamy.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie widzieć, że to jeszcze choć trochę żyje ta kolej piaskowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma już za wiele żywej tkanki piaskowe, więc trzeba uwieczniać to co pozostało.

   Usuń