wtorek, 20 lutego 2018

Widok nie planowany

Wczorajsza wyprawa do Siemianowic nie przebiegła według założonego planu. Dotarłem do miejsca, gdzie planowałem zrobić zdjęcia... a których finalnie nie wykonałem. Skleroza w pełni objawiona - nie wziąłem ze sobą wszystkiego co było mi potrzebne i wkurzony zapakowałem się do auta i ruszyłem nazad. Ale, wcześniej jadąc autem, przypadkiem zauważyłem ciekawy widok - mieniącą się w oddali wieżę Richtera między familokami. Przypomniawszy sobie tę migawkę sprzed pół godziny, podjechałem w to miejsce. Nie wiem jak tu wcześniej wyglądało, ponieważ drzewa przy torach zostały wycięte całkiem niedawno, odsłaniając ciekawy widok. Myślałem, że całości kadru dopełni  skład z węglarkami, ale akuratnie jechał z szynami, prawdopodobnie z Huty Katowice. Nie czekając na kolejną okazję, popełniłem między innymi powyższe zdjęcie.
A swoją drogą - jeśli się nie mylę, to tutaj przejeżdżają piaskowe składy na wschodni KWK Mysłowice. Jak będzie okazja, to wiem gdzie ich warto złapać!

7 komentarzy:

 1. Niezły traf. Zdarza się tylko najlepszym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też bardzo lubię ten rejon, taki klasyczny Śląsk w pigułce :)

   Usuń
 3. jeszcze kilka miesięcy temu ten nasyp był pokryty krzakami, drzewami i różnoraką zielenią. wycieli wszystko w pizdu, ze względu na częste kradzieże węgla i wreszcie zrobiło się przejrzyście.
  to linia kolejowa 161 https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_kolejowa_nr_161 łącząca Chorzów stary z Szopienicami płn, niedawno modernizowana.
  na tej linii wszystkie pociągi z węglem są obstawiane przez SOK, czasami czujemy się jak na westernie, silesia Buffalo Bills nie próżnują. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiło się przejrzyście nie ze względu na złodziei tylko UTK zabrał się za nieprzestrzeganie przepisu, który nakazuje wyciąć wszystkie drzewa w odległości 15 m od torów.

   Usuń
  2. Co dla mnie ma dodatkowy atut - w takich miejscówkach nagle pociągi pięknie się odsłoniły :)

   Usuń