wtorek, 12 kwietnia 2011

Kopalnia Pokój

Nieczynna od kilkunastu lat, lecz nadal stojąca. Niestety stan ulega zmianie, ponieważ powoli zaczyna być to wyburzane - nie ma już zabudowań po szybie wentylacyjnym. Widać postępującą degradację miejsca - rozwalone ściany, wyrwane drzwi, zapadnięty dach. Założenie jest takie, by wszystko zostało wyburzone ale z moich informacji wynika, że na wycięcie wieży szybu Anna nie ma zgody. Maria, która stała po drugiej stronie budynku, już dawno odeszła w zapomnienie - na zdjęciach widać jej 'stopy'. Musiał to być piękny widok, jak dwie tam stały. Szkoda miejsca, ale faktycznie, jest to ruina dlatego cieszyłbym się gdyby chociaż wieża została, którą widać z wielu miejsc i moim zdaniem jest bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu tej części Rudy.

7 komentarzy:

 1. Piękny reportaż, choć smutny.

  OdpowiedzUsuń
 2. dla mnie reportaż to ludzie ;)
  zdjęcia przyjemne, bardzo fajnie ubrałeś je w kwadrat no i obróbka mi się podoba :)
  pozdr. Ruda

  OdpowiedzUsuń
 3. zatem niech będzie foto-opowieść ;)
  dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze lubię oglądać jaką wielką pasją i zainteresowaniem darzysz te stare mury. Szkoda, że to wszystko się tak toczy. Gdybym tylko miała kupę bejmów, zrobiłabym tam imperium dobrej sztuki.

  OdpowiedzUsuń
 5. bo to po części fragment mnie, coś co gra od dawna w mojej duszy.. szkoda tych miejsc, ale też nie tylko ruiny chcę tu prezentować, bo kilka żywych przemysłowych organizmów zaprezentuję w niedalekiej przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. był piękny, jeden z moich ulubionych.. szkoda, że nie przetrwał. w świetnym miejscu stał, można było z nim wiele ciekawego zrobić

  OdpowiedzUsuń