piątek, 27 grudnia 2013

Stara Piecownia

Dzisiaj popołudniu zrobiliśmy małą rundkę po Rudzie Śląskiej, po tej części gdzie mieszkałem i najczęściej bywałem (m.in w drodze do pracy). Widać, że wystarczył rok by się sporo pozmieniało - powstaje nowa zabudowa, zmieniają się w mocnym stopniu tereny przemysłowe i powstaje nowe centrum handlowe - ale nie w sensie marketu, a kilku różnych placówek skupionych wokół skrzyżowania 1. maja z Zabrzańską w styczności z przebiegającą tam DTŚ. Jak kilka lat temu zburzono pozostałości po tamtejszej cegielni, zapewniając równocześnie że w tym miejscu powstanie budynek usługowy nawiązujący stylem i charakterem do cegielni to chyba nikt nie wierzył. Mijały miesiące i nic się tam nie działo i nagle otoczono tamtejszy teren płotem. No - czuli jednak - pomyślałem. Jenak przez kolejne miesiące nic się tam nie działo by nagle wybudować tam kolejny sklep-blaszak, bez charakteru.
Jakie było moje zdziwienie gdy się tam dzisiaj pojawiłem:


Jednak słowo zostało dotrzymane!

2 komentarze:

  1. Jednak z terenami starego przemysłu coś trzeba robić. Dzisiaj to usługi są bardziej opłacalną branżą, więc nic poza punktami handlowymi raczej nie powstanie. Ale przynajmniej są jakieś przebudowy okolicy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale nie zaszkodziłoby jakby też hale produkcyjne powstawały zamiast sklepów - fajnie, że na Bobrku powstała nowa fabryka właśnie :)

      Usuń