sobota, 26 grudnia 2015

4 górnicze portrety

Od tegorocznej Barbórki minęło już troszkę czasu, a jako że i u mnie czasu nie było za wiele, więc dopiero teraz bloguję kilka portretów górniczych, wykonanych podczas hucznej Barbórki obchodzonej w Wałbrzychu. Na pierwszym zdjęciu pan Andrzej Partyka, (m.in. KWK Wałbrzych, ZWP Antracyt oraz Kopalnia Nowa Ruda). Obecnie przewodnik w Starej Kopalni (była kopalnia Julia). Kolejne zdjęcie to dr. Jerzy Kosmaty. Górnicy z dwóch ostatnich zdjęć nie są mi niestety znani - jeśli się coś dowiem, to szybko zaktualizuję informacje. Jako ciekawostkę dodam, że na Wałbrzyskiej barbórce byli nie tylko górnicy z tego rejonu ale także z m.in partnerskiego miasta w Niemczech - Freibergu (na ostatnim zdjęciu portret Niemieckiego górnika). 

aktualizacja: Na trzecim zdjęciu jest pan Witold Radke (dziękuję za komentarz pod postem). Poszukałem w internecie jakiejś informacji i ku mojemu zaskoczeniu większość dotyczyła nie pracy na kopalni, a tego że obecnie jest maratończykiem, który biegał prawie na każdym kontynencie zdobywając świetne wyniki. 


2 komentarze:

  1. trzeci Witold Radke

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za informację - wpis zaktualizowałem. Nie ukrywam, że zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie to co zmalałem w internecie by się coś więcej dowiedzieć o tym panu. :)

      Usuń