czwartek, 31 grudnia 2015

Sylwestrowe szwędanie

W tym roku sylwestrowe szwendanie uskuteczniałem po Siemianowicach Śląskich, choć pierwotnie inne były plany. Ale nie ma tego złego!
Pogoda dopisała, miejscówki też. A przy okazji dowiedziałem się, że Richter ma nową klatkę i nową maszynę wyciągową - chwilowo przenośną, ale niebawem postawią tam maszynę na stałe.

No i tak w ogóle, to życzę wszystkim udanego roku 2016!


4 komentarze:

 1. Od kiedy szyb Richter ma nową klatkę i ma mieć nową maszynę wyciągową? Przecież w 2015 roku były już oficjalne informacje że wieża miała zostać pocięta :( teraz zostanie chyba odratowana, ale raczej już nie będzie służyć jako wieża wyciągowa. Chyba że coś mnie ominęło i szyb ma dostać drugie życie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacje od ochrony, więc bardzo ogólnikowe - klatka chyba od niedawna bo ją testują. Prawdę mówiąc, nie wiem co z wieżą - nie jest ona tam już potrzebna jako wieża wyciągowa, więc kto wie jak czeka ją los. Mam nadzieję, że dostanie drugie życie.

   Usuń
 2. A ta przenośna maszyna z opy to czasem nie jest po to aby zlikwidować przedział drabinowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, z tego co mi ochroniarz powiedział, wynikało że mają zacząć używać nową klatkę - teraz są próby i niebawem po drugiej stronie ma stanąć docelowa maszyna.

   Usuń