wtorek, 7 lutego 2017

Szombierki

Szombierki w zimowej odsłonie.

10 komentarzy:

 1. Bardzo dobre zdjęcia. Panuje na nich niesamowity klimat. Pozdrawiam serdecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. I niech mi ktoś powie że krajobraz przemysłowy nie może być piękny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem więcej krajobraz przemysłowy (DLA MNIE) jest najpiękniejszym krajobrazem jaki może być ;-) więdz jak by tam na horyzoncie były by wieże KWK Rozbark, Łagiewniki + kominy jakiś zakładów które tam były to nawet gdyby nie fedrowały i nie kopciły to krajobraz 10/10 :-)

   Usuń
 3. Zdjęcie piękne! jedna uwaga mogło by nie być czarno białe ;-) a co do EC Szombierki czemu to zawarli? przecież to nie gruba a wydaje mi się że te bloki z tyłu to chyba mają jakieś ogrzewanie więdz z jakiej EC? Bo chyba nie z Zabrza i czemu to jest niezagospodarowane przecież jest na SZT Woj. Śl. http://www.zabytkitechniki.pl/pl-PL/Poi/Pokaz/1680/53/elektrocieplownia-szombierki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tu się nie zgodzę - ale to tez oczywiście indywidualna kwestia odbioru. Mnie do zimy właśnie bardzo pasuje czerń i biel - wręcz się stęskniłem za takimi ujęciami z powodu braku śniegu w ostatnich latach. Już teraz mogę zdradzić, że w kolejce na publikację czeka kilka zdjęć w takiej stylistyce. :)
   Zawarli bo nie było takiej potrzeby na energię, wcześniej chyba zasilała też pobliskie zakłady przemysłowe. A sam budynek ma chyba pecha do właścicieli i braku solidnych funduszy na reanimację w sferze kultury lub podobnej.

   Usuń
  2. A czemu z tych kominów się kopci mimo że EC Szombierki jest nieczynna? dobrze to widać na tym filmiku (minuta 2:10) filmik jest w miarę świeży (2015)
   https://www.youtube.com/watch?v=6Djg8wK8F5s

   Usuń
  3. W 2015 EC normalnie działała. :)

   Usuń