niedziela, 16 kwietnia 2017

KWK Mysłowice en face

Przepiękny masyw kopalni Mysłowice. Byłem tam już tyle razy i nigdy mi się nie znudzi zwiedzanie zakamarków tej gruby. Chciałbym, by została zachowana i zaadaptowana do nowych ról w takim kształcie w jakim jest obecnie. Nie będzie. Szkoda...

(A w międzyczasie blogowi stuknęło 300000 odwiedzin - dziękuję wszystkim czytającym bloga i zapraszam do kontynuowania zaglądania w moje skromne foto progi).

6 komentarzy:

 1. Faktycznie imponująca bryła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A była większa - dłuższa. Po lewej stronie stała trzecia wieża - Jagiełło.

   Usuń
 2. Czemu uważasz że nie będzie? A poza tym część budynków jest wpisana do rejestru zabytków więdz tego co najważniejsze nie wyburzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miasto Mysłowice przestało być zainteresowane tym obiektem, a w zakładzie przeróbczym grasują złomiarze. Jeśli uda się faktycznie zachować wieże Łokietka (super, jeśli by i Sasa zachowano) to będzie piękna sprawa. Doświadczenie pokazuje, że samo wpisanie do rejestru nie jest gwarantem ocalenia zabudowy przed zniszczeniem lub wyburzeniem. No i zazwyczaj jak już coś pozostaje po kopalni to jest to maszynownia lub inny budynek a nie wieża.

   Usuń
  2. nie miasto Mysłowice tylko pan prezydent Edward Lasok na szczęście wybory za rok więdz miejmy nadzieję że następny już się zajmie kopalnią jeśli przez ten rok jeszcze postoi

   Usuń
  3. Prezydent, czyli uogólniając - miasto. Raczej nie wieżę, by nagle zmieniły się plany odnośnie kopalni. Mam nadzieję, że faktycznie zostanie szyb Łokietek z maszynownią i nadszybiem i zostanie odrestaurowany - to będzie świetna sprawa. Oczywiście, wolałbym by całość została.

   Usuń