poniedziałek, 29 maja 2017

Przerwane ruły

Tu już produkcja to przeszłość. Trzymam kciuki za przyszłość tego miejsca!

6 komentarzy:

 1. surrealistyczna kompozycja tyle że prawdziwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. cytat z Wikipedii "Obecnie Elektrociepłownia Szombierki produkuje ciepło w okresie letnim, gdy prowadzone są remonty w Elektrociepłowni Miechowice, okresach szczytu i w przypadkach awarii. Na dzień dzisiejszy zakład dysponuje dwoma kotłami: WR-25 i OR-32." czy to prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie, EC zakończyła swój żywot jako zakład produkcyjny i chyba nie byłoby już możliwe wznowienie produkcji, ponieważ część urządzeń została wywieziona. Mam nadzieję, że uda się krok po kroku miejsce zrewitalizować by zakład dostał godne drugie życie.

   Usuń
 3. Wnętrza, które obecnie można zboczyć to trwoga i czarna rozpacz. Jak można było to w tak krótkim czasie wyszabrować i zniszczyć. Myślałem, że Fortum to jakaś solidna firma. Zachowali się gorzej niż Ruscy pod koniec wojny :(
  Fota jednak super :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, miejsce sprawia wrażenie ogołoconego z czego się tylko dało. Na szczęście w środku nie jest to kompletna ruina, chociaż trochę tam jest do zrobienia. Mocno kibicuję ekipie, która obecnie ma EC pod swoją pieczą, że ich praca i efekty będą rewelacyjne. :)

   Usuń