poniedziałek, 31 grudnia 2018

Ostatni Pociąg ze Szczakowej

W poprzednim wpisie skupiłem się na ostatnim załadunku piasku w KP Szczakowa. Po załadowaniu pociągu, ruszył on w kierunku mostu zsypowego kopalni Staszic (ciągnięty lokomotywą Tem2-307). Poniżej kilka ujęć z trasy tego ostatniego składu piaskowego, który wyjechał z pola Ciężkowice. Był to ostatni pociąg, który dotarł na ten most. Na miejscu jest już wybudowana rampa dla ciężarówek, które zaczęły już tam jeździć z piaskiem. Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko pojawią się tam jeszcze pociągi z piaskiem, tym razem z Kotlarni (która już tam jeździła swego czasu).


Pociąg czeka na załadunek, który zacznie się za moment.Widok na pociąg z wiaduktu na ulicy Bukowskiej. Po bokach torów można zauważyć resztki po peronie dla pracowników. Docierają do Szczakowej Północ. Na Szczakowej czekają na możliwość wyjazdu. W tle widać szereg nieużywanych wagonów serii 401Vc.Widok z wiaduktu na Obrzeżnej Zachodniej, za moment dotrą w rejon nieistniejącego posterunku ĆmokW trakcie rozładunku.

Manewry.
Manewry cd. W tle wiadukt na ulicy Szopienickiej.Próżny skład rusza do Szczakowej.4 komentarze:

 1. Świetna relacja. Czemu zaprzestają wydobywania piasku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odbiorców coraz mniej (niedawno wożono piasek na kilka kopalń po kilka pociągów na dobę łącznie), a ich punkt sprzedaży piasku, gdzie też wożono go pociągiem ok 2 razy na dzień, został zlikwidowany z końcem ub roku. Więc nie przedłużano koncesji. Innymi słowy - brak opłacalności. Szkoda...

   Usuń
 2. Ponoc koniec wydobycia na polu piaskowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety.. Koniec kilkudziesięcioletniej tradycji, KP Szczakowa przeszła do historii.

   Usuń