Ostatni Pociąg ze Szczakowej

W poprzednim wpisie skupiłem się na ostatnim załadunku piasku w KP Szczakowa. Po załadowaniu pociągu, ruszył on w kierunku mostu zsypowego kopalni Staszic (ciągnięty lokomotywą Tem2-307). Poniżej kilka ujęć z trasy tego ostatniego składu piaskowego, który wyjechał z pola Ciężkowice. Był to ostatni pociąg, który dotarł na ten most. Na miejscu jest już wybudowana rampa dla ciężarówek, które zaczęły już tam jeździć z piaskiem. Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko pojawią się tam jeszcze pociągi z piaskiem, tym razem z Kotlarni (która już tam jeździła swego czasu).


Pociąg czeka na załadunek, który zacznie się za moment.Widok na pociąg z wiaduktu na ulicy Bukowskiej. Po bokach torów można zauważyć resztki po peronie dla pracowników. Docierają do Szczakowej Północ. Na Szczakowej czekają na możliwość wyjazdu. W tle widać szereg nieużywanych wagonów serii 401Vc.Widok z wiaduktu na Obrzeżnej Zachodniej, za moment dotrą w rejon nieistniejącego posterunku ĆmokW trakcie rozładunku.

Manewry.
Manewry cd. W tle wiadukt na ulicy Szopienickiej.Próżny skład rusza do Szczakowej.Komentarze

 1. Świetna relacja. Czemu zaprzestają wydobywania piasku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odbiorców coraz mniej (niedawno wożono piasek na kilka kopalń po kilka pociągów na dobę łącznie), a ich punkt sprzedaży piasku, gdzie też wożono go pociągiem ok 2 razy na dzień, został zlikwidowany z końcem ub roku. Więc nie przedłużano koncesji. Innymi słowy - brak opłacalności. Szkoda...

   Usuń
 2. Ponoc koniec wydobycia na polu piaskowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety.. Koniec kilkudziesięcioletniej tradycji, KP Szczakowa przeszła do historii.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty