środa, 19 lipca 2017

Częste powroty

Są pewne motywy, miejsca lub zakłady, gdzie wracam często. Robię zdjęcia, mimo że podobnych ujęć mam już od liku. To chyba tylko pretekst - ważne by tam być i wchłaniać miejsce, sytuację. Tak mam z kopalnią Mysłowice, którą fotografuję już od lat - wokoło, w środku, na dole i na górze. A teraz, gdy złomiarze się do niej dobrali, ingerując w jej strukturę, czuję że wręcz muszę tam często być. Wiosna tego roku.


3 komentarze:

 1. Ten beton dokładnie na linii szybu Sas to jego dekiel? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy pod nadszybiem Sas był jakiś tor? wygląda jakby jakiś tam był ale nie jestem pewien (lewy dolny róg nadszybia Sasa). PS Świetne zdjęcie brakuje tu ino Jagiełły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, to dekiel. Na dole po lewej widać fragment dekla z szybu Jagiełło. Wydaje mi się że tam były tory - dla składów spod sortowni. Nie wiem jak to dokładnie wyglądało, bo w tym miejscu gdzie jest tył nadszybia Sasa stała zabudowa Jagiełły - łączyła się z cała istniejącą zabudową. Gdyby stał Jagiełło to by zasłonił cały widok. Niemniej jednak, szkoda tej wieży bo z daleka pięknie się cała kopalnia komponowała.

   Usuń
  2. Tak po lewej stronie nadszybia Sas były tory do załadunku węgla.

   Usuń