czwartek, 28 lipca 2011

Nawiedzony dom

Z ledwością udało mi się zmieścić całość w jednym kadrze, bo chciałem pokazać jak się prezentuje jedna z najpiękniejszych kamienic w Bytomiu. Zaniedbana do takiego stanu, że podobno jedyne co można z nią zrobić to ją wyburzyć. Kamienica wygląda wręcz jak pałac - piękny i monumentalny. I, dajecie wiarę, że miasto pozwoliło doprowadzić do takiej sytuacji, że z centrum zniknie taka perełka?

4 komentarze:

 1. żem czytał, ze to było tak:
  miasto sprzedało ten budynek czytez on byl od dluzszego czasu w rekach prywaciorza, co to siedzi w rajchu. no, a ze zabytek, to pisali mu pisma, ze trza cos z tym zrobic. a ona im odpisywala, ze juz sie za to zabiera. w koncu ponoc w srodku posypały sie stropy, a ze nie mozna tam wejsc (bo prywatne), i ze stan obecny grozi zawaleniem, to inspektor nadzoru budowlanego wydal decyzje o wyburzeniu. to sa fakty. mozna jedynie ubolewac nad bezradnoscia prawa oraz glupota ludzka. jak w całym bytomiu. jak zawsze. moze to ta klątwa?

  OdpowiedzUsuń
 2. dodam, że właścicielką jest "pani" bizneswoman Gluck. Jak jej wlepili karę (symboliczne kilkaset złotych to się odwołała i sąd PRZYZNAŁ JEJ RACJĘ!!!!!). Kamienicę można kupić za 400 tys. zł ale remont kosztuje parę milionów... Ostatnio akcję ratowania podjął chyba radny Nowak, ale kamienicy nikt nie chce kupić :((

  OdpowiedzUsuń
 3. bo żeby ją kupić i miało to jakiś sens, trzeba by było wyremontować kilka kamienic w okolicy. Kto by chciał tam mieszkać? A system dróg jest tak beznadziejnie opracowany, że trzeba objechać pół bytomia by tam się dostać. Pewnie dlatego nikt tego nie chce... a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 4. no i niestety, stało się. wyburzają...

  OdpowiedzUsuń