środa, 29 marca 2017

KWK Knurów - pole Zachód

Jestem po pierwszym wstępnym rekonesansie terenu pola Zachód, kopalni Knurów. Podjechałem na moment przed pracą zobaczyć jak wieże wyglądają z bliska i jak sam teren jest przyjazny lub nie fotografującemu. I jestem zadowolony. Piękna zabudowa tego co tu pozostało (a nie tak dawno stała tu jeszcze całą przeróbka oraz torowisko do niej prowadzące). Miejsce warte powrotów, drzemie w nim ogromny potencjał.
Nie wiem na ile są aktualne te wiadomości, ale gdy zakończy się remont betonowej wieży Foch II, to zastrzałowy Foch I idzie do kasacji. Wie ktoś jak to wygląda na dziś dzień?

4 komentarze:

 1. Możesz podać dokładną lokalizację tej kopalni bo nie wiem gdzie to jest i wogule pierwszy raz słyszę że knurów posiada jakieś inne ruchu poza ruchem Szczygłowice.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak z głowy nie podam dokładnie lokalizacji, ale - KWK Knurów ma dwa pola. Jedno znajduje się przy zjeździe z A1 na Knurów (wraz z pozostałościami po koksowni). Jadąc A1 widać kopalnię jak na dłoni, więc łatwo trafić. Pole Zachód, to ze zdjęcia, jest dalej jakieś 2-3km, chyba w okolicy ul Szpitalnej. Też łątwo tam dojechać będąc już przy tym polu bliższym A1.

   Usuń
 2. FOCH pole zachód Knurów ul Szpitalna adres od dawna aktualny.Szyb pomocniczy jeden z kilku.Ale piwo w 'karliku " nadal leją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj słyszałem, żę Foch I ma zostać, bo zmieniono koncepcję. Mam nadzieję, że faktycznie będzie on nadal w użyciu. Ale Krywałd chyba przestanie być potrzebny gdy Foch II będzie wyremontowany też pod kątem zwożenia materiału.

   Usuń