niedziela, 12 marca 2017

Wodna i zjazdowa


Kontynuujemy wątek kopalni Bobrek w Bytomiu. Na zdjęciu dwie wieże - wodna i zjazdowa. Wieża ciśnień ma dosyć niespotykaną konstrukcję oraz umiejscowienie - podpory stojące wokół łącznika. Wieża nadal pełni swoją funkcję. Obok wieża szybu zjazdowego Józef, którego zdjęcie publikowałem również w poprzednim wpisie na blogu.
Ujęcie wręcz obowiązkowe podczas odwiedzin tej kopalnię. Ale musiałem się trochę nagimnastykować szukając odpowiedniego kadru (mimo, że myślałem, że to będzie dosyć oczywiste zdjęcie).

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki. W każdym razie mam tam pomysł na jeszcze inne ujęcie tematu, ale nie wiem kiedy tam wrócę bo inne zakłady w kolejce :)

   Usuń
 2. Wieża ciśnień wygląda jakby ją przeniesiono "żywcem" z XiX wieku, znaczy górę bo podpory wyglądają współcześnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby tylko góra była cała drewniana to byłby to relikt. Ciekawa kontrukcja, kiedyś nie wiedziałem, że to wodna wieża.

   Usuń
 3. Kadr jest ok ale może mogłeś z prawej tą wieżę sfotografować bo trochę zasłania ją ten taśmociąg (jeżeli się nie dało no to trudno nie znam tej kopalni dokładnie więdz nie znam sytuacji) ale zdjęcie i tak jest super ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety pole manewru miałem ograniczone - ale samej wieży mam zdjęcia z innych miejsc - kilka już jest na blogu i pewnie jeszcze kilka się pojawi. :)

   Usuń