czwartek, 23 marca 2017

Masyw kopalni Mysłowice

Coraz bardziej wyszczerbiona, złomiarze nie próżnują. Smutny widok...

8 komentarzy:

 1. Polecam ci obejrzeć relację z eksploracji tej kopalni https://www.youtube.com/watch?v=NEmd-Wq0AF4&list=PLMuNP8pO4av_YXjgsyOapiboPAEzSKOrW&index=15. Ostatnio w lokalnej gazecie był artykuł "Co dalej z KWK Mysłowice" no ale nic tam takiego interesującego nie na pisali TZN. miasto nie może tam nic zrobić bo teren nie należy do niego. PS w Wesołej ostatnio rozebrali tory wąskotorówki :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem ten film, dość odważny eksplorator, nie da się ukryć. :) Miasto chyba nie jest zainteresowane, kopalnai nalezy do SRK i KHW. Mogliby tam coś zrobić, ale musieliby wyłożyć pieniądze. Wiem, że to droga inwestycja, ale też mało kto patrzy dalej niż kolejne wybory. Dlatego mało kto się odważy na takie przedsięzwięcie. Potencjał jest, ale brak woli włodarzy..

   Usuń
  2. Znasz może daty kiedy mają coś wyburzać? I przede wszystkim czy wiesz jak długo będziemy mogli się cieszyć czynnym szybem Łokietek?

   Usuń
  3. Dat nie znam, sami nie wiedzą. Łokietek chyba jesienią kończy swój żywot.

   Usuń
  4. To szkoda Łokietek mógłby być jako atrakcja turystyczna wraz całą kopalnią coś podobnego do guido

   Usuń
  5. Kończy żywot jako wieża zjazdowa, ale sama ma zostać wraz z maszynownia oraz nadszybiem wg obecnej wersji. Ale nie umiem sobie wyobrazić, jak nadszybie "odetną" od przeróbki.

   Usuń
 2. Było by po czym połazić, eksploracja takich miejsc jest fascynująca.

  OdpowiedzUsuń