niedziela, 19 marca 2017

Wieża ujawniona


Niedawno byłem zobaczyć wycinkę drzew wokoło wodnej wieży na Giszowcu. Faktycznie, zrobiło się tam sporo miejsca. Plusem takiej sytuacji jest odsłonienie wieży, która była schowana za drzewami. Czytałem, że firma robiąca wycinkę, wycięła więcej drzew niż miała - tzn, nie tylko te drzewa, które należały do właściciela terenu ale też kilka drzew należących do miasta. Ciekawe jak ta sprawa się dalej potoczy. I ciekawe w jakim celu wycięto tam drzewa - czyżby szykowała się tam jakaś inwestycja? Poczekamy, zobaczymy... ale znając życie, nie spodziewam się tam niczego ciekawego tylko wręcz odwrotnie.

7 komentarzy:

 1. Na wyburzanie myślę że się nie zapowiada wręcz przeciwnie. Mogli ba tam zrobić np. restaurację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Restauracja wkomponowana w krajobraz z wieżą byłaby optymalnym rozwiązaniem. I utrzymana w takiej też stylistyce.

   Usuń
  2. Najważniejsze że wieża jest w dobrym stanie technicznym ;-)

   Usuń
 2. Ostatnio tną co widzą wiedząc że i tak wszystko "pojdzie na konto Szyszki"... ale odsłonięcie tak ładnej budowli było uzasadnione Matiii ma rację restauracja w takim mijecu była by super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno to zgoda na takie wycinki a drugie, że część ludzi oszalała mając możliwość wycinania i tnie jak leci. Tu ich poniosło bo i nie swoje wycięli. Trzeba będzie śledzić media, może gdzieś pojawi się tekst co tam powstanie.

   Usuń
 3. Bardzo fajnie można taką budowlę wykorzystać na jakiś biznes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałbym nawet, że ta wieża się wręcz prosi o to by tam powstał np jakaś restauracja lub pub. :)

   Usuń