piątek, 17 marca 2017

Widoki w drodze do domu


Droga do pracy obfituje w ogromną ilość widoków przemysłowych, jednym z nich jest ten - skumulowany przemysł Zabrzański oraz Bytomski. Po lewej, za ramką kadru widać kopalnię centrum i dym z gaszenia koksu obu koksowni - Jadwigi oraz Bobrka. A na zdjęciu widzimy: kominy EC Szombierki a zaraz obok rozciągającą się zabudowę EC Zabrze wraz z budową nowego bloku energetycznego. Jak się wpatrzeć lepiej to i wieżę szybu Luiza można dostrzec. A na froncie kopalnia Makoszowy. Oczywiście z tego punktu, gdzie było robione zdjęcie widać znacznie więcej, ale zaciekawiło mnie jednak to skumulowanie zakładów w linii prostej. To zawsze kojarzy się z wcześniejszymi latami, chociażby ze schyłkiem Śląskiego molocha przemysłu w latach 90.

4 komentarze:

 1. No to zdjęcie jest po prostu PIĘKNE! Proszę napisz co w tym krajobrazie było jeszcze np. w latach 90 mi brakuje ino wieży z jednej wieży z KWK Makoszowy ale domyślam się że to nie wszystko czego brakuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym ujęciu byłoby jeszcze widać 3 komin EC Zabrze, może coś po kopalni Zabrze, ale nie wiem czy ona by się mieściła w tym kadrze. Oprócz wież z kopalni Makoszowy brakuje koksowni tam pracującej. To by był widok, jakby jeszcze trafić na gaszenie koksu. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Fakt, obecnie ciężko trafić na miejsca z widokiem kumulacji zakładów.

   Usuń